O 14,5 hektara powiększyła się Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Włączenie do strefy nowych działek jest związane z niesłabnącym zainteresowaniem przedsiębiorców chcących inwestować w naszym mieście.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powiększenia podstrefy. To odpowiedź na oczekiwania przedsiębiorców oraz obietnica kolejnych inwestycji, a także nowych miejsc pracy w Suwałkach. Strefa rozwija się bardzo dobrze, a dzięki jej funkcjonowaniu Suwałki stają się gospodarczym liderem w tej części Polski - poinformował Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Podstrefa w Suwałkach zwiększyła się o 14,5 hektara miejskich gruntów. Teraz jej powierzchnia będzie wynosiła 179,3 hektara.

- O atrakcyjności włączonych terenów i zainteresowaniu przedsiębiorców świadczy fakt, iż już na etapie przygotowań tych gruntów do włączenia do SSSE zadeklarowali oni w złożonych listach intencyjnych gotowość rozpoczęcia inwestycji na łączną kwotę 95 milionów złotych - poinformował Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Szacuje się, że włączenie nowych terenów do SSSE pozwoli w perspektywie kilku najbliższych lat na realizację nowych inwestycji nawet o większej wartości ponad 115 milionów złotych oraz stworzenie 435 miejsc pracy - dodał Zieliński.