Budowę nowej drogi wzdłuż osiedla Polna zapowiedziały władze miasta. Droga stanowić będzie dojazd do nowo powstającego osiedla mieszkaniowego pomiędzy ulicą Sportową i ulicą Utrata. Suwalski ratusz już ogłosił przetarg i szuka wykonawcy pierwszej części drogi.

Budowa nowej drogi zostanie podzielona na dwa etapy. Najpierw powstanie fragment nowej drogi z kompletną infrastrukturą oraz zostanie przebudowana część ulicy Sportowej, na której powstanie również nowe rondo.

- Droga pobiegnie po nasypie. Inwestycja będzie dość skompilowana z uwagi na uwarunkowania geologiczne w miejscu, po którym będzie budowana - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

Ostatecznie wszystkie prace mają być zakończone do 30 września 2019 roku.

Środki na realizację tej inwestycji zostały zabezpieczone w budżecie Miasta Suwałki na ten rok. W całości partycypować będzie suwalskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Swój udział w finansowaniu budowy drogi będzie miała również firma deweloperska, która buduje osiedle pomiędzy ulicami Utrata i Sportowa.