Do otwarcia pierwszej w Suwałkach stacji ładowania samochodów elektrycznych przygotowuje się market Kaufland. Punkt jest już gotowy, lecz wymaga jeszcze odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego.

Pierwsza w Suwałkach stacja ładowania samochodów elektrycznych powstała na parkingu przy markecie Kaufland przy ulicy Kowalskiego. Sklep utworzył punkt przy współpracy z firmą GreenWay Polska. Mimo iż stacja jest już gotowa, przedstawiciele marketu muszą czekać na ukazanie się rozporządzenia Ministerstwa Energii w sprawie odbiorów stacji ładowania przez Urząd Dozoru Technicznego. Zanim urząd nie odbierze stacji, punkt nie będzie udostępniony klientom.

- Stacja w Suwałkach jest pierwszą, jaką uruchomimy w Polsce. Wspólnie z GreenWay planujemy uruchomienie 8 stacji na parkingach naszych marketów. W naszych planach jest również rozwój własnej sieci stacji ładowania aut elektrycznych, co nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w tym roku - poinformował Michał Ostrowidzki z biura prasowego Kaufland.

Korzystanie ze stacji będzie płatne zgodnie z cennikiem GreenWay, największej ogólnopolskiej sieci stacji szybkiego ładowania. Korzystanie ze stacji będzie wymagało zarejestrowania się w systemie GreenWay. Możliwe będzie jednorazowe korzystanie ze stacji, niemniej będzie to opcja droższa.

stacja ladwania samochodow elektrycznych suwalki 2

foto: Bartosz Czerechowicz