Z dnia na dzień widać postęp prac przy budowie ulicy Aleksandry Piłsudskiej - zupełnie nowej drogi, która połączy ulicę Sportową z ulicą Utrata. Firmy realizujące tę inwestycję za ponad 12 milionów złotych wykonują pierwszą w Suwałkach drogę, która zostanie wybudowana na nasypie.

- Prace przy budowie tej drogi są raz, że ciekawe, a dwa prowadzone sprawnie. Widać tam dobry potencjał wykonawczy. Inwestycję realizują dwie firmy: Suwalski PDM i Meliorex z Raczek. Ta druga firma swoją część zadania ma już wykonaną w blisko 50% - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. - To jest ta ciekawsza część inwestycji. Wykonawca musiał wybrać istniejące w tej części Suwałk bagno, wywieźć cały torf, a następnie zasypać to piaskiem i rozpocząć budowę nasypu. Sprzęt pracuje tam do późnych godzin. Dlatego też myślę, że termin wykonania tej inwestycji nie jest zagrożony - dodaje prezydent Suwałk.

Z kolei Firma PDM z Suwałk do 15 listopada musi wybudować odcinek ulicy Aleksandry Piłsudskiej od Utraty do wjazdu na nowobudowane osiedle mieszkaniowe. Na tym fragmencie zakończyły się prace ziemne i niebawem rozpocznie się ustawianie krawężników pod drogę. Ostatecznie cała droga ma powstać do 30 września przyszłego roku. Będzie to zupełnie nowa ulica łącząca Utratę z ulicą Sportową, na której powstanie nowe rondo. Będą chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie i nowe parkingi.

Cała budowa pochłonie ponad 12 milionów złotych. Część kosztów poniosą miejskie spółki PEC i PWIK, które muszą zainwestować w swoje sieci wzdłuż drogi. Część kosztów budowy to również zobowiązanie dewelopera, który buduje tam osiedle budynków wielorodzinnych. Na mocy specjalnego porozumienia on również finansuje tę inwestycję.