Już niebawem rozpocznie się budowa zupełnie nowego budynku przy Zespole Szkół nr 6. Chodzi tu o obiekt warsztatowy do praktycznej nauki zawodu, gdzie uczyć się będą przyszli mechanicy oraz stolarze. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Miasto Suwałki na ten cel pozyskało ponad 6 milionów złotych.

- Przez ostatnie 4 lata do Suwałk trafiło już ponad 130 milionów złotych z Unii Europejskiej. Nie tylko na inwestycje, ale w dużej mierze na kształcenie młodych suwalczan. Dzięki tym środkom rozwijamy nasze miasto i dostosowujemy nasze szkoły do potrzeb suwalskiego rynku pracy - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

- 2 tygodnie temu zapadła pozytywna decyzja w sprawie przyznania naszemu miastu 3,5 miliona złotych z Unii Europejskiej na rozbudowę Zespołu Szkół Technicznych. A teraz niemalże dwa razy taka kwota trafi na inwestycję w Zespole Szkół nr 6, dzięki czemu jakość kształcenia w obu placówkach wejdzie na zupełnie inny, lepszy poziom - dodaje prezydent Suwałk.

Budynek będzie miał powierzchnię ponad 2,5 tysiąca m2. Kwota całej inwestycji szacowana jest na prawie 8 milionow złotych, a przyznane Miastu Suwałki dofinansowanie to dokładnie 6.262.242,30 złotych. Budynek będzie podzielony ogólnodostępnym korytarzem na dwie części: od wschodu znajdą się warsztaty dla branży mechanicznej, od zachodu dla branży drzewnej.

Większość pomieszczeń posiadać będzie niezależne, bezpośrednie wejścia i wjazdy. W obiekcie zaplanowano utworzenie następujących pracowni: obróbki ręcznej metali, obróbki mechanicznej metali, elektromechaniki pojazdów samochodowych, trzy pracownie naprawy pojazdów samochodowych, stację diagnostyczną kontroli pojazdów z zapleczem, pracownię obróbki narzędziami ręcznymi, obróbki drewna i tworzyw drzewnych, prac pomocniczych - lakiernia, prac pomocniczych - sklejarnia, magazyn i pracownię badań laboratoryjnych.

foto: facebook.com/zs6suwalki