Dziś z samego rana została oddana do użytkowania ulica Leśna w Suwałkach. To pierwszy z odcinków powstającej „Trasy Wschodniej”. Otwarcie drogi odbyło się poprzez symboliczne włączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Leśnej.

Ulica Leśna ma po dwa pasy ruchu i od dziś łączy się z ulicą Utrata. Drogę wykonało Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe za kwotę prawie 18 milionów złotych. Znaczna część tych środków, bo aż ponad 12 milionów złotych, pochodziła z Unii Europejskiej.

- Ta inwestycja powstała między innymi z myślą o osobach pracujących w Suwalskiej strefie Ekonomicznej. Dzięki temu odcinkowi pracownicy fabryk mieszczących się przy ul. Raczkowskiej będą mogli wrócić do swoich domów dwupasmową ulica Utrata i Pułaskiego i ominąć całe centrum Suwałk - powiedział dziś Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

- To pierwszy z oddanych do użytkowania odcinków „Trasy Wschodniej”. Jeszcze w tym roku oddamy do użytkowania ul. Sejneńską, a w 2019 roku ulice Rotmistrza Witolda Pileckiego raz 100-lecia Niepodległości - podsumował prezydent Suwałk, który wspólnie z Anną Naszkiewicz, wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Cezarym Cieślukowskim, wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz Tadeuszem Niedźwiedzkim, prezesem OPDM Olecko włączyli sygnalizację na skrzyżowaniu uli Leśnej i Wojska Polskiego. Tym samym ulica została oddana do użytkowania.