Ruszyła budowa dwóch sześciokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych położonych pomiędzy ulicami Pułaskiego i Reja. Inwestycję prowadzi Zarząd Budynków Mieszkalnych w Suwałkach, który mieszkania sprzeda w systemie ratalnym na zasadzie "od Najemcy do Właściciela".

W obu budynkach znajdować się będzie 48 mieszkań o zróżnicowanym metrażu - od 42 do 63 m2. Oba blokiwyposażone będą w windy. Mieszkania będą oddawane przyszłym najemcom w stanie deweloperskim.

Formuła „od Najemcy do Właściciela” polega na stopniowym dochodzeniu do własności. Najpierw najemcy przed podpisaniem przedwstępnej umowy sprzedaży wpłacą zadatek w kwocie nie niższej niż 15% przewidywanej wartości mieszkania, natomiast pozostała kwota do zapłaty będzie rozłożona na równe raty miesięczne na okres nie dłuższy niż 20 lat. Mieszkanie będzie można wykupić szybciej, ale nie wcześniej niż po dwóch latach od zawarcia umowy najmu.

Zgodnie z dokumentacją przetargową bloki za prawie 11,5 milionów złotych wybuduje konsorcjum dwóch suwalskich firm. Przewiduje się, że bloki będą gotowe w kwietniu 2020 roku, a zawarcie umów najmu i przekazanie mieszkań ZBM planuje na maj 2020 roku.

zbm bloki reja pulaskiego suwalki 1

zbm bloki reja pulaskiego suwalki 1

zbm suwałki

zbm bloki reja pułaskiego suwałki

zbm nowe bloki w Suwałkach