Kostka na ulicy Kościuszki jest utrapieniem prawdopodobnie wszystkich suwalskich kierowców. Mimo licznych remontów jej stan nadal pozostawia wiele do życzenia. Co z uciążliwą nawierzchnią planują zrobić władze Suwałk?

- Remont odcinka ulicy Kościuszki pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Mickiewicza i Placem Marszałka Józefa Piłsudskiego to jeden z punktów programu wyborczego prezydenta Czesława Renkiewicza. Ten punkt zostanie na pewno zrealizowany - poinformował nas Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

Obecnie jest przygotowywany projekt budżetu miasta na 2019 rok. Jeżeli fundusze pozwolą, by wpisać tę inwestycję, to zostanie ona wykonana już w przyszłym roku. Jeżeli nie, najdalej w 2020 roku ulica Kościuszki na wymienionym odcinku przejdzie gruntowną przebudowę.

- Przebudowa polegać będzie na przełożeniu tej kostki w takiej technologii, jak jest to wykonane na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz odcinku ulicy Noniewicza wzdłuż Placu Marii Konopnickiej, gdzie nie występują problemy z wypadającą lub zapadającą się kostką - dodał Kamil Sznel.