W około 95% gotowa jest już obwodnica Suwałk. Mimo iż pozostało niewiele prac, droga nie zostanie oddana wcześniej niż zakładał przetarg.

- Rzeczywiście, jeśli chodzi o obwodnicę Suwałk, to prace są tam bardzo zaawansowane. Jednak trochę do zrobienia jeszcze pozostało - poinformował nas Rafał Malinowski Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku.

- Obecnie jesteśmy na etapie wykonywania humusowania skarp oraz montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska, czyli paneli ekranów akustycznych, barier energochłonnych, ogrodzeń drogowych, oznakowania pionowego drogi oraz wykonania oznakowania poziomego. Wykonujemy też ostatnie odcinki nawierzchni bitumicznej na drogach poprzecznych i dojazdowych. Zaawansowanie robót jest na poziomie około 95% - poinformował Michał Wrzosek, rzecznik prasowy firmy Budimex.

Jak poinformował Rafał Malinowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku data otwarcia obwodnicy Suwałk cały czas pozostaje ta sama, jak w zawartej umowie, czyli 17 marca 2019 roku.