Suwalski ratusz ogłosił przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach. Szacunkowa wartość inwestycji to około 7,5 miliona złotych.

- Jedną z moich głównych obietnic z ubiegłorocznej kampanii przed wyborami na stanowisko prezydenta Suwałk była właśnie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4. Zapowiadałem już kilkakrotnie, że rok szkolny rozpoczynający się we wrześniu 2020 dzieci rozpoczną już w zmodernizowanym budynku Szkoły Podstawowej nr 4 - poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Powierzchnia użytkowa nowego obiektu wyniesie 2.489,70m2. Zgodnie z założeniami, powstanie 10 sal lekcyjnych o powierzchni ponad 60m2 każda, w tym 5 sal z zapleczem o powierzchni od 11 do 17 m2. W budynku znajdzie się też pokój nauczycielski, świetlica, biblioteka oraz łazienki. Zakresem zamówienia objęto ponadto wykonanie drogi dojazdowej do ulicy Spokojnej z miejscami parkingowymi i chodnikami.

Zgodnie z zapisami przetargu inwestycja ma być gotowa do 15 lipca 2020 roku.

- Jest to pierwszy z dwóch dużych przetargów jakie zaplanowaliśmy do ogłoszenia na ten rok. Drugą dużą inwestycją będzie remont kamienicy przy ulicy Kościuszki 6 pod potrzeby Żłobka Miejskiego. W tym roku nie będziemy ogłaszali już więcej przetargów na tak duże inwestycje - podsumowuje prezydent Suwałk.