Suwalski ratusz ogłosił przetarg na modernizację zabytkowej kamienicy przy ulicy Kościuszki 6, w której powstanie nowy miejski żłobek. Budynek ma być gotowy do 30 listopada 2019.

Kamienica przejdzie generalny remont. Budynek zostanie w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, gdyż zostanie w nim zamontowana winda. Na parterze budynku powstaną miejsca dla 65 dzieci, natomiast na piętrze dla 57 maluchów. Łącznie utworzone zostaną 122 nowe miejsca dla dzieci w wieku do lat 3.

Teren zostanie utwardzony i uporządkowany. W ramach inwestycji zaprojektowano małą architekturę, w tym urządzenia placów zabaw.

- Obserwując jak duże zapotrzebowanie jest na tę formę opieki już od dłuższego czasu chciałem doprowadzić do sytuacji by w Suwałkach powstał kolejny żłobek miejski. Była to też jedna z moich obietnic wyborczych – wyjaśnia Czesław Renkiewicz

- Najlepszym miejscem z uwagi na powstające duże osiedla mieszkaniowe na południu Suwałk jest właśnie kamienica przy ulicy Kościuszki 6. Dlatego już od dłuższego czasu czynię zabiegi, by właśnie w tym miejscu powstała taka placówka - tłumaczy Prezydent Suwałk.

Obecnie w kolejce na przyjęcie do żłobka miejskiego czeka ponad 400 maluchów. Nowy żłobek diametralnie wpłynie na zmniejszenie tej liczby. Tym samym jednostka będzie funkcjonowała w 3 lokalizacjach: żłobek na północy miasta, do którego uczęszcza 109 maluchów, obiekt w centrum Suwałk, gdzie opiekę znalazło 96 dzieci oraz nowa lokalizacja przy ulicy Kościuszki, gdzie opiekę znajdzie 122 maluchów.