Wielu suwalczan z niecierpliwością czeka na otwarcie obwodnicy Suwałk. Umowny termin oddania drogi do użytku to 17 marca, jednak drogowcy nie wykluczają przesunięcia otwarcia obwodnicy. O tym, kiedy droga zostanie oddana do użytku, zadecyduje temperatura.

Obecnie zaawansowanie prac na budowie obwodnicy Suwałk szacowane jest na około 97%. Do wykonania zostały jeszcze kluczowe dla bezpieczeństwa ruchu elementy - oznakowanie pionowe i poziome, a także bariery ochronne i balustrady.

- Umowny termin oddania do użytku tej drogi, to rzeczywiście 17 marca. Jednak ze względu na warunki atmosferyczne, możliwe jest jego przesunięcie. A to dlatego, że na przykład malowanie grubowarstwowego oznakowania poziomego na nawierzchni betonowej wymaga minimum 10 dni z temperaturą przynajmniej 5 stopni powyżej zera i bez przymrozków w nocy. Dlatego nie wykluczamy, że obwodnica Suwałk zostanie oddana do użytku kwietniu - poinformował Rafał Malinowski z białostockiego oddziału Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.