Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Gołdapi wykona remont nawierzchni z kostki granitowej na ulicy Kościuszki. Firma jako jedyna złożyła swoją ofertę w przetargu.

Pod koniec lutego suwalski ratusz ogłosił przetarg na gruntowną modernizację ulicy Kościuszki polegającej na całościowym przełożeniu kostki granitowej z wykonaniem nowej podbudowy. Swoją ofertę w przetargu złożyła jedna firma - Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. z Gołdapi.

Spółka zaproponowała wykonanie remontu ulicy za ponad 735 tysięcy złotych. Suwalski ratusz na realizację zamówienia przeznaczył jednak 700 tysięcy złotych. Władze Suwałk zdecydowały, że wygospodarują na remont ulicy Kościuszki brakujące środki finansowe i zlecili firmie wykonanie remontu.

Inwestycja podzielona została na 3 etapy. Pierwszy z nich - remont odcinka ulicy Mickiewicza wraz ze skrzyżowaniem ulicy Kościuszki - ma zakończyć się do 30 czerwca.

Po organizacji Suwałki Blues Festivalu ma być wykonany drugi odcinek - od ulicy Mickiewicza do wyniesionego przejścia dla pieszych. Tu prace mają zakończyć się do 15 września.

Cały odcinek ulicy Kościuszki ma być gotowy do końca października.

W ramach inwestycji nie będzie przekładana kostka na parkingach oraz chodnikach.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp.z o.o. z Gołdapi wykonywało w naszym mieście już kilka inwestycji m.in. budowało ulicę Władysława Łokietka, ulice w kwartale Kościuszki, Chłodna, Noniewicza i Waryńskiego oraz przebudowywało ulice Wileńską i Kowieńską. W 2012 roku spółka wygrała przetarg na przebudowę Placu Marii Konopnickiej. Firma w ramach tego zadania wykonywała również nawierzchnię z kostki na ulicy Noniewicza, Sejneńskiej i Konopnickiej.