Prezydent Suwałk wspólnie ze skarbnikiem miasta podpisali umowę z firmą PGK Gołdap, która wygrała przetarg na gruntowną modernizację ulicy Kościuszki.

- Podjęta decyzja o przełożeniu kostki wzdłuż całej jezdni z jednoczesną wymianą podbudowy oraz ułożeniem kostki w tzw. łuki rzymskie spowoduje, że zginą nierówności oraz wyboje, gdyż kostka lepiej przylega do siebie oraz nie powstają między nią tak duże szczeliny. Szczeliny zostaną wypełnione mieszanką piaskowo-cementową - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

W ramach inwestycji nie będzie przekładana kostka na parkingach oraz chodnikach. Przebudowa dotyczy tylko i wyłącznie jezdni. By jak najmniej utrudnić ruch wzdłuż ulicy Kościuszki podjęto decyzję, by całe zadanie podzielić na 3 etapy. Pierwszy z nich musi zakończyć się do 30 czerwca. Wykonany ma być odcinek ulicy Mickiewicza wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Kościuszki.

Po organizacji Suwałki Blues Festivalu ma być wykonany odcinek od ulicy Mickiewicza do wyniesionego przejścia dla pieszych. Tu prace mają zakończyć się do 15 września.

Cały odcinek ulicy Kościuszki ma być gotowy do końca października.

Prace pochłoną 730 tysięcy złotych.