Poświęceniem placu, na którym stanął drewniany krzyż, rozpoczęła się oficjalnie budowa nowego kościoła w Suwałkach. Świątynia powstanie między ulicami Utrata i Sportową.

Uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa ełckiego Jerzego Mazura celebrowaną w Uroczystość NMP Królowej Polski i poświęceniem placu, na którym stanął drewniany krzyż, rozpoczęła się oficjalnie budowa nowego kościoła w Suwałkach. Świątynia powstanie między ulicami Utrata i Sportową, w okolicy nowo wybudowanych osiedli mieszkaniowych. Parafia liczyć będzie 3 tysiące wiernych, a w perspektywie mogą dojść kolejne 3 tysiące.

- Wielu ludzi zadaje pytanie, czy jest potrzebny ten kościół?. Ludzie słabej wiary i niewierzący odpowiedzą "nie", a ludzie wiary odpowiedzą "tak" - powiedział bp Jerzy Mazur. - Potrzebne jest takie kolejne święte miejsce w Suwałkach, gdzie człowiek wierzący będzie korzystał z łask płynących z głoszonego słowa, łask płynących z sakramentów świętych oraz z modlitwy. Potrzebne jest takie miejsce święte w Suwałkach przypominające i upamiętniające miejsca straceń, miejsca męczeńskiej śmierci bł. Marianny Biernackiej, bł. Sr Kanizji, bł. Sr. Sergii Julii, miejsca przelanej krwi synów i córek tej ziemi w czasie obławy augustowskiej, cierpiących i przelewających krew w czasie zaborów, I i II wojny światowej, w czasie reżimu komunistycznego - powiedział bp Jerzy Mazur.

Kończąc homilię ordynariusz ełcki życzył proboszczowi i parafianom Bożego błogosławieństwa następnie pobłogosławił i poświęcił krzyż i plac pod budowę nowego kościoła parafialnego.

nowy kościół suwałki sportowa utrata

nowy kościół suwałki sportowa utrata

nowy kościół suwałki sportowa utrata

fot.: Diecezja Ełcka