Od połowy czerwca mieszkańcy ulicy Klonowej mają problem z dojazdem do swoich domów. Firma wykonująca w tym miejscu sieć kanalizacyjną pośpieszyła się bowiem z zerwaniem asfaltu.

O problemach z dojazdem poinformował nas czytelnik. - Kilka miesięcy temu został sfrezowany asfalt w celu ułożenia instalacji, mijają miesiące, na ulicy dosłownie nic się nie dzieje, a tysiące mieszkańców musi przeciskać się resztką asfaltu. Nie jest to tylko problematyczny dojazd do posesji, ale też nie ma możliwości wyminięcia się samochodem - napisał do nas czytelnik.

O sprawę zapytaliśmy prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, który zlecił tam wykonanie prac. Jak się okazało istniejące kanały kamionkowe są już w takim stanie, że ich bezwykopowa renowacja jest niemożliwa.

- Wykonawca rozpoczął roboty budowlane 13 czerwca, a zaraz po rozpoczęciu robót została zdjęta nawierzchnia asfaltowa na planowanej trasie inwestycji. Do wymiany jest 1.064 metrów sieci na odcinku od ulicy Akacjowej do ulicy  Świerkowej, odgałęzienia w ulicy Akacjowej, Dębowej, Lipowej, Kasztanowej i Brzozowej. Obecnie na ulicy Akacjowej nowa sieć kanalizacyjna została już ułożona i trwają roboty ziemne na ulicy. Klonowej.- poinformował Leszek Andrulewicz, prezes PWiK.

Prezes PWiK przyznał, że wykonawca pośpieszył się ze sfrezowaniem asfaltu, gdyż obecnie na rynku jest ograniczona dostępność frezarek. Firma wykonująca prace wykorzystała moment, gdy była dostępna.

- Niestety roboty drogowe, ziemne i montażowe wiążą się z utrudnieniami w ruchu dla okolicznych mieszkańców, za co serdecznie przepraszamy i ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby wykonawca zakończył prace w terminie umownym, a nawet przed jego upływem. Aby ograniczyć niedogodności komunikacyjne ustalono z wykonawcą, że tymczasowo zostanie wyrównana piaskiem nawierzchnia ulicy Klonowej na odcinku od ulicy Świerkowej do Kasztanowej, co umożliwi ruch dwukierunkowy na tym odcinku do czasu rozpoczęcia robót ziemnych i montażowych - dodał Leszek Andrulewicz, prezes PWiK.

Zgodnie z zawartą umową, prace powinny zakończyć się do 2 grudnia.

klonowa suwalki 2

klonowa suwalki 2