Kierowcy mogą już oficjalnie korzystać z ulicy łączącej osiedla Kamena i Północ. Dziś bowiem odbyło się symboliczne otwarcie ulicy.

- Cieszę się, że w końcu spotykamy się na otwarciu tej ulicy. Trwało to trochę. Sądziliśmy, że uda się nam zrealizować to zadanie inwestycyjne w ubiegłym roku, pojawiły się jednak pewne komplikacje, ale udało się - powiedział podczas otwarcie Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

- Ulica Rotmistrza Witolda Pileckiego rozwiązuje szereg problemów, które występowały w tej części naszego miasta. Osiedle Kamena było osiedlem, gdzie ruch koncentrował się na ulicy Kolejowej. Teraz szybciej będzie można dojechać do Osiedla Północ i do obwodnicy naszego miasta. Myślę, że ciężarówki, które przywoziły towar do Forte i Stollaru będą jechały teraz tą nową ulicą - dodał Czesław Renkiewicz.

Budowa ponad 2-kioletrowej ulicy pochłonęła 19,7 miliona złotych.

Pierwotnie wykonawcą ulicy Pileckiego było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Export-Pribex Sp. z o.o. z Warszawy. W maju 2018 roku władze Suwałk zdecydowały o odstąpieniu od umowy z tym wykonawcą m.in. z uwagi na niewielkie zaawansowanie robót i brak płatności dla podwykonawców.

We wrześniu 2018 roku, po kolejnym przetargu, miasto zawarto umowę z nowym wykonawcą - Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A. z Suwałk, które dokończyło budowę ulicy. Roboty trwały prawie 2 lata.

ulica pileckiego otwarcie suwalki 1

ulica pileckiego otwarcie suwalki 1

ulica pileckiego otwarcie suwalki 1

ulica pileckiego otwarcie suwalki 1

ulica pileckiego otwarcie suwalki 1

ulica pileckiego otwarcie suwalki 1

ulica pileckiego otwarcie suwalki 1

ulica pileckiego otwarcie suwalki 1

ulica pileckiego otwarcie suwalki 1

ulica pileckiego otwarcie suwalki 1