Dziś odbyło się symboliczne otwarcie nowego, trzeciego już Żłobka Miejskiego w Suwałkach. W otwarciu udział wzięły władze Suwałk z Czesławem Renkiewiczem na czele oraz Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski.

- Po zrealizowaniu tej inwestycji w Suwałkach istnieją już trzy miejskie placówki - żłobek na północy miasta, do którego uczęszcza 114 maluchów, obiekt w centrum Suwałk przy ulicy Kamedulskiej, gdzie opiekę znalazło 96 dzieci oraz nowy żłóbek przy ulicy Kościuszki, gdzie opiekę znalazło 122 maluchów. Jest to też pierwszy żłobek dla dzieci niepełnosprawnych. Po jego otwarciu kolejka dzieci chętnych na przyjęcie do żłobka zmniejsza się do 209 dzieci - poinformował w trakcie otwarcia Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

- Aktualnie Suwałkach w niepublicznych żłobkach i klubach dziecięcych jest 413 miejsc, a w Żłobku Miejskim 332 miejsca, czyli łącznie na terenie Miasta Suwałk mamy 745 miejsc dla dzieci w wieku do lat 3 - podsumował prezydent Suwałk.

- Władze Miasta Suwałki bardzo aktywnie korzystają ze środków rządowego programu Maluch +. To już trzecia dotacja na dostosowanie obiektu w Suwałkach pod potrzeby żłobka. Gratuluję i życzę kolejnych tego typu inwestycji w tym mieście - powiedział Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski.

Nowy żłobek składa się z 8 oddziałów - parter: 4 oddziały dla 65 dzieci i piętro: 4 oddziały dla 57 dzieci. Budynek przeszedł generalny remont, został w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - zamontowano windę hydrauliczną. Teren został utwardzony i uporządkowany. W ramach inwestycji zaprojektowano małą architekturę, w tym urządzenia placów zabaw.

Inwestycja pochłonęła 8.432.147,72 złotych i była dofinansowana środkami z programu Maluch + w kwocie 2.696.200 złotych.