Kierowcy mogą już oficjalnie jeździć ulicą Aleksandry Piłsudskiej łączącą ulicę Sportową z Utratą. Droga została dopuszczona do użytkowania kilka dni temu, a dziś dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi.

W sumie budowa drogi pochłonęła 12 milionów złotych. Miasto na tę inwestycję przeznaczyło 6,6 miliona złotych. Reszta to wkład firm: Rutkowski Development, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

- Ta inwestycja była dość widowiskowa i złożona pod względem wykonawczym. Wywieziono 1949 wywrotek osadów bagiennych. Przywieziono 5315 wywrotek żwiru do uformowania nasypu. To pierwsza w Suwałkach droga wybudowana w takiej konstrukcji - poinformował w trakcie otwarcia drogi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

- Jest to też bez wątpienia droga bardzo potrzebna miastu. Usprawni ona ruch na linii wschód - zachód i połączy się z ulicą 100-lecia Niepodległości, która dalej biegnie w kierunku ulicy Sejneńskiej. Przede wszystkim wzdłuż tej drogi budowane jest duże osiedle mieszkaniowe, dlatego też firma Rutkowski Development wzięła udział w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia - dodał prezydent Suwałk.

aleksandry pilsudskiej suwalki

aleksandry pilsudskiej suwalki

aleksandry pilsudskiej suwalki