Zastępca prezydenta Suwałk Łukasz Kurzyna podpisał dziś (7 maja) dwie umowy z firmą PDM Suwałki, która wybuduje dwa odcinki nowej ulicy Księdza Stanisława Szczęsnowicza łączącej Szpitalną z Reja i Reja z Pułaskiego. 

 

 

- We wtorek odebrałem z rąk Wojewody Podlaskiego promesę na ponad 12,5 milionów złotych. Środki te między innymi były przeznaczone na budowę ulicy Księdza Stanisława Szczęsnowicza. Droga powinna być gotowa do 30 września tego roku - informuje Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk.

Odcinek od Szpitalnej do Reja to ulica o długości 135 metrów i 6 metrów szerokości. Będzie miała nawierzchnię asfaltową. Od strony południowej powstanie chodnik ze ścieżką rowerową, a od północnej - 29 miejsc parkingowych;

Natomiast odcinek od Reja do Pułaskiego to ulica o długości 260 metrów. Od strony południowej powstanie chodnik o szerokości 2,5 - 3 metrów, a od strony nowych bloków miejskiej spółki ZBM TBS - chodnik ze ścieżką rowerową oraz 28 miejsc parkingowych.

Umowy opiewają na kwotę ponad 2,5 miliona złotych. Inwestycja jest dofinansowana środkami z Funduszu Dróg Samorządowych.