Dziś (29 maja) mija termin zgłaszania projektów do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Do chwili obecnej do ratusza wpłynęło 8 wniosków. Jednak jak zawsze większość wpływa dopiero ostatniego dnia więc zapewne dziś będzie ich o wiele więcej.

Obecnie zarejestrowane są 2 wnioski na tzw. duże inwestycje. Jest to ponownie Bike Park oraz parking w sąsiedztwie stadionu piłkarskiego przy stadionie i hali Suwałki Arena na Zarzeczu. Wpłynęły również 4 wnioski na tzw. małe inwestycje - pomnik Józefa Dwernickiego w bramie do kompleksu koszarowego przy ulicy Pułaskiego, budki lęgowe dla jeżyków, parking przy ulicy Sportowej, oświetlenie cmentarza na ulicy Reja. Zgłoszona także 2 projekty kulturalne i społeczne.

- Wiem, że wpłyną jeszcze wnioski ze strony chociażby radnych rady miejskiej. Pani Anna Ruszewska przygotowuje wniosek dotyczący ledowego napisu Suwałki na naszych bulwarach, a radny Kamil Klimek opracowuje projekt związany z remontem skateparku i budową boiska do streetballa - podsumowuje Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk.