Miasto Suwałki ogłosiło przetarg na dokończenie prac przy budowie ulicy 100-lecia Niepodległości, która połączy ulicę Utratę i Sejneńską. Prace mają zostać wykonane do 30 września.

W połowie maja informowaliśmy, że Miasto Suwałki złożyło oświadczenie o odstąpieniu od umowy z firmą PRASKO, która była głównym wykonawcą tej inwestycji. Odstąpienie od umowy z miastem złożył również wykonawca. Zgodnie z umową zawartą 2 kwietnia ubiegłego roku, firma PRASKO Construction Sp. z o.o. miała wybudować ulicę 100-lecia Niepodległości do 15 maja 2020 roku. Prace objęte umową nie zostały jednak wykonane.

Prace pozostałe do wykonania to ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu na całym odcinku objętym inwestycją, oznakowanie poziome i pionowe. Prace przy niedokończonych obrzeżach, chodnikach i ścieżkach rowerowych oraz zatokach autobusowych. W celu przyspieszenia zakończenia inwestycji część prac wykona Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach.

Wczoraj (23 czerwca) suwalski ratusz ogłosił przetarg na dokończenie prac przy budowie ulicy 100-lecia Niepodległości. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 8 lipca. Prace mają zostać wykonane do 30 września 2020 roku. Zatem po przejściu procedur odbiorowych droga zostanie otwarta i przejezdna z końcem października tego roku.