We wrześniu zakończyć się powinny aż trzy duże inwestycje drogowe w Suwałkach - ulica 100-lecia Niepodległości Polski, Księdza Stanisława Szczęsnowicza oraz ulice osiedlowe w sąsiedztwie ulic Staniszewskiego. 

Ulicę 100-lecia Niepodległości Polski realizuje suwalska firma PDM. Wcześniej drogę budowała spółka Prasco, lecz ze względu na brak postępów w pracach, władze Suwałk odstąpiły od umowy i ogłosiły przetarg na jej dokończenie. Spółka PDM za kwotę prawie 2 milionów złotych ma zakończyć prace do końca września.

Z końcem września ma zakończyć się również budowa ulicy Księdza Stanisława Szczęsnowicza - łączącej ulice Szpitalną, Reja i Pułaskiego. Prace również realizuje firma PDM z Suwałk. Zadnie zostało podzielone na dwa odnicnki - od ulicy Szpitalnej do ulicy Reja za ponad 800 tysięcy złotych oraz odcinek od ulicy Reja do ulicy Pułaskiego za ponad 1,7 miliona złotych.

Natomiast na osiedlu Staniszewskiego dobiega końca budowa ulic Czesława Miłosza i Jana Kochanowskiego. Inwestycję realizuje firma Transport Ciężarowy Krzysztof Witkowski z Olecka, za kwotę ponad 4,1 miliona złotych. Termin wykonania robót budowlanych również powinien potrwać do końca września.