Jeszcze w tym roku przy Czarnej Hańczy powstaną nowe schody łączące ulice Noniewicza i Polną. Prace rozpoczną się pod koniec września.

O remont schodów apelowali mieszkańcy ulicy Polnej, którzy korzystają z nich, skracając drogę do centrum miasta. W ich imieniu do prezydenta Suwałk zwracał się również radny Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Bezdziecki. Zamiast nowych schodów mieszkańcy doczekali się jednak tylko zakazu poruszania się tam pieszych.

W ubiegłym roku Kamil Sznel z Kamilem Klimkiem zgłosili projekt remontu schodów do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Na projekt swój głos oddało 1007 osób i znalazł się on w piątce zwycięskich małych projektów inwestycyjnych.

Jak poinformował nas dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach Tomasz Drejer, prace rozbiórkowe rozpoczną się 28 września, a następnie zacznie się budowa ciągu komunikacyjnego z kostki polbrukowej, schodów z betonowych stopni oraz wykonanie poręczy schodowych.

Inwestycję zrealizuje Zarząd Dróg i Zieleni. Planowany koszt prac to 100 tysięcy złotych. Przy sprzyjających warunkach pogodowych prace zakończą się 13 listopada tego roku.