Suwalski ratusz poparł inicjatywę młodych suwalskich społeczników i już wkrótce na ulicach miasta pojawią się nakrętkomaty do zbierania plastikowych nakrętek.

Pod koniec sierpnia Damian Izbicki, Grzegorz Izbicki, Piotr Rydzewski oraz Piotr Wasilewski zwrócili się do prezydenta Suwałk z prośbą o ustawienie na terenie miasta 5 nakrętkomatów. Zebrane do nich przez mieszkańców plastikowe nakrętki trafiałyby następnie na skup, a pozyskane pieniądze przekazywane byłyby na pomoc potrzebującym.

Młodzi społecznicy zaproponowali również lokalizacje, w których takie instalacje mogłyby powstać - Park Konstytucji 3 Maja, Plac Marii Konopnickiej, okolice fontanny przy ulicy Kowalskiego, tereny rekreacyjne przy Zalewie Arkadia oraz przy Centrum Handlowym Plaza.

Po miesiącu młodzi suwalczanie otrzymali odpowiedź z suwalskiego ratusza, iż inicjatywa jest ciekawa i zostanie zrealizowana.

- Po rozpatrzeniu wniosku na kolegium prezydenta Suwałk, obecnie szukamy wykonawców tych pojemników. Z chwilą dokonania wyboru wykonawców, przystąpimy do ich realizacji - poinformował Jerzy Gałązka, kierownik Referatu Środowiska Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej suwalskiego ratusza.