Pneumatyczna hala stanie na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach. To jeden z projektów, który wygrał głosowanie w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 roku. 

Hala pneumatyczna będzie stanowić przykrycie boiska do piłki nożnej. Wymiar boiska to 30 x 62 metrów, a planowany wymiar hali do przykrycia boiska to 29,5 x 61,50 metra. Całkowita powierzchnia obiektu wynosić będzie 1.814,25 m2.

Planowana hala pneumatyczna w okresie jesienno-zimowym będzie stanowić zadaszenie istniejącego boiska do piłki nożnej. Hala będzie montowana i demontowana każdego roku. Przewidywany okres montażu hali to wrzesień / październik, a demontażu hali marzec / kwiecień. Dzięki ogrzewaniu hali będzie można korzystać z boiska przez cały rok.

Inwestycję za prawie 960 tysięcy złotych zrealizuje firma „Panorama Obiekty Sportowe”. Ma na to czas do 15 maja 2021 roku. 

Z uwagi na to, że wraz z boiskiem sąsiadują dwa budynki wielorodzinne usytuowane przy ulicy Waryńskiego, Miasto Suwałki po opracowaniu projektu technicznego przez wykonawcę będzie musiało uzyskać odstępstwo od przepisów. Związane jest to ze zbyt bliską odległością budynków mieszkalnych od planowanej inwestycji.

 

foto: Panorama Obiekty Sportowe