Mały basen treningowy w suwalskim Aquaparku przeszedł gruntowny remont. Powodem było odsklepienie się płytek, do którego doszło na początku listopada.

Do poważnej awarii w części rekreacyjnej obiektu doszło na początku listopada w części rekreacyjnej obiektu. Z nieznanych przyczyn doszło do liniowego odsklepienia się płytek wyściełających dno małego basenu treningowego. Pierwsza ocena wskazywała, że odpadło od dna około 60% płytek z 75m2 powierzchni tego basenu. Po osuszeniu baseniku okazało się, że należy usunąć wszystkie, stare płytki z dna i położyć nowe - około 1000 sztuk. Remont wykonali pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach

W celu usunięcia awarii niezbędne było spuszczenie wody z całej części rekreacyjnej basenu, czyli z basenu treningowego, rzeki i zjeżdżalni. Biorąc pod uwagę pojemność basenu rekreacyjnego, byłaby to bardzo kosztowna operacja. Szacowany koszt spuszczenia i ponownego napełnienia części rekreacyjnej to około 12 tysięcy złotych (opłata za kanał, nową wodę, podgrzanie jej do 29 st.C, chemia basenowa).

W celu zmniejszenia kosztów naprawy zastosowano metalową gródź wodoszczelną, która pozwoliła na odseparowanie baseniku treningowego i obszarowe spuszczenie wody. Dodatkowo, udało się nie spuszczać tej wody do kanalizacji, lecz zmagazynować spuszczoną wodę w specjalnych kadziach znajdujących się w podbaseniu, w stacji uzdatniającej wodę. Biorąc pod uwagę koszt grodzi zaoszczędzono około 10 tysięcy złotych. Wskazana gródź jest tak wykonana, że będzie mogła być wykorzystana w innych częściach basenu w przypadku podobnych awarii.