Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż fotografii Krzysztofa Ślachciaka, malarstwa Grupy Plastycznej SZTALUGI oraz prac Pabla Picassa.

Już w najbliższy piątek w Galerii PAcamera o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż „Mara”. Fotografie Krzysztofa Ślachciaka są pełne wizualnej tajemnicy, ale autor nie ukrywa, że nie służą one opowiadaniu historii. Nie mają ukrytego sensu, nie objawiają prawd uniwersalnych. Kluczową rolę w ich powstawaniu, a także w odbiorze, odgrywają emocje.

Kolejny wernisaż odbędzie się w poniedziałek ( 22.01) o godzinie 18:00 w galerii „Na marmurach” przy ulicy Noniewicza 71. Grupa Plastyczna Sztalugi zaprezentuje kolejny cykl malarski Kontrasty. Praca nad nim trwała przez cały 2017 rok. W tym czasie powstało wiele interesujących obrazów inspirowanych codziennością i fotografią. Wnikliwa obserwacja i poszukiwania właściwego tematu, stały się kanwą opowieści malarskich zamkniętych w jeden cykl.

Wernisaż prac Pabla Picassa, twórcy współczesnej sztuki nowoczesnej odbędzie się 26.01 godzinie 18:00 galerii Patio przy ulicy Jana Pawła II 5. Na wystawie zobaczymy oryginalne akwaforty, linoryty i seriografie ze słynnej teki Vollarda z 1933 roku, cyklu „Korrida i Bachanalie”, litografie do „Wojny i Pokoju” oraz teki erotyków z 1969 roku.