Koncerty, warsztaty, światowe gwiazdy Gospel & Jazz, czyli anielskie głosy i niebiańska muzyka ponownie w Suwałkach. Na scenie wspaniali artyści z USA – John Tillery & Living Sacrifice, ich goście specjalni: Robert E. Person, Darnell Moore, Warren Jones i The Collectif Project z USA oraz Holy Noiz, Suwalska Orkiestra Kameralna i Festiwalowy Chór Gospel.

Gwiazdą czwartej odsłony Soulwałki Gospel Workshop będzie John Tillery, wybitny amerykański solista, kompozytor i producent muzyczny wysoko ceniony za szczególny słuch muzyczny i wrażliwość, laureat najważniejszych nagród muzycznych (Stellar Award, Grammy Award). W Suwałkach wystąpi z chórem Living Sacrifice oraz gośćmi specjalnymi, który odwiedzi Polskę na jego zaproszenie – fenomenalnym wokalistą Contemporary Jazz & Gospel, Robertem E. Personem i pianistami Darnellem Moore i Warrenem Jonesem.

Festiwal zainauguruje, w piątek, 17 maja, koncert “Noc Uwielbienia”, na którym zobaczymy i usłyszymy amerykańskich gości festiwalu z towarzyszeniem znanego z poprzednich edycji SGW jazzowego zespołu Holy Noiz pod dyrekcją krakowskiego muzyka i dyrygenta Szymona Markiewicza. Wieczór wzbogaci multimedialna prezentacja prac suwalskich artystów fotografików z Suwalskiej Grupy Twórczej.

Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszą trzydniowe spotkania warsztatowe, które poprowadzi John Tillery wraz z członkami Living Sacrifice. Zapisy do 30 kwietnia! Liczba miejsc ograniczona. Tegoroczną nowością będą anielskie warsztaty rękodzieła prowadzone przez artystkę plastyka Halinę Mackiewicz. Powstałe podczas zajęć Anioły wzbogacą scenografię koncertu finałowego. Podczas festiwalu odbędą się również warsztaty tańca Praise & Worship, prowadzone przez tancerzy The Collectif Project ze Stanów Zjednoczonych, którzy będą również towarzyszyć artystom podczas koncertów.

KONKURS!

Do wygrania podwójna wejściówka na koncert Noc Uwielbienia i Koncert Finałowy. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Podaj przynajmniej jednego artystę, który wystąpił rok temu. Na prawidłowe odpowiedzi czekaamy do 16 maja. Odpowiedź należy wysłać na adres redakcja@kuriersuwalski.pl