Suwalscy kryminalni zatrzymali czterech mieszkańców miasta podejrzanych o dokonanie kilku kradzieży z włamaniem na terenie Suwałk. Mundurowi odzyskali też część utraconego mienia. Młodzi suwalczanie usłyszeli już zarzuty do których przyznali się. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci ustalili tożsamość, a następnie zatrzymali czterech mieszkańców miasta podejrzanych o kilka włamań do różnych obiektów na terenie Suwałk. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że tylko w listopadzie bieżącego roku, znany im z ze swojej wcześniejszej działalności przestępczej 28- latek, wspólnie z trzema wspólnikami w wieku od 22 do 24 lat, usiłował włamać się do garażu oraz włamał się do dwóch sklepów i samochodu skąd dokonał kradzieży mienia o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych. Łupem sprawców padły różnego rodzaju artykuły spożywcze i przemysłowe oraz elektronarzędzia i kasa fiskalna, w której było 200 złotych.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 28- latka mundurowi ujawnili i zabezpieczyli elektronarzędzia oraz kasę fiskalną, pochodzące z tych włamań. Wczoraj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty, do których przyznali się. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.