Dzięki obywatelskiej postawie klienta i pracownicy sklepu policjanci zatrzymali 18-latkę podejrzaną o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na osiedlu Północ, gdzie kobieta ukradła portfel oraz szarpała się z interweniującą pracownicą lokalu. Teraz 18-latce grozi nawet 10 lat więzienia.

W środę (27 grudnia) po godzinie 10:00 dyżurny suwalskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu sprawczyni kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów na osiedlu Północ. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Po przybyciu pod wskazany adres mundurowi zastali pracownicę sklepu oraz mężczyznę, którzy przekazali im młodą dziewczynę.

Policjanci wstępnie ustalili, że 18-latka zabrała ze sklepu portfel o wartości 17 złotych, po czym wyszła ze sklepu, nie płacąc za niego. Fakt ten zauważyła pracownica sklepu, która bezzwłocznie udała się za młodą kobietą i próbowała odzyskać towar. Wtedy napastniczka zaczęła szarpać ją i wyzywać.

Sytuację tę zauważył przechodzący obok suwalczanin, który bez wahania zareagował i pomógł pracownicy ująć dziewczynę. Policjanci natychmiast zatrzymali kobietę i umieścili ją w policyjnym areszcie.

Dzisiaj 18-latka usłyszała zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz jej dalszym losem zajmie się sąd. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.