Dwóch mężczyzn, którzy ukradli łącznie prawie 200 litrów oleju napędowego, zatrzymali suwalscy dzielnicowi. Sprawcy tankowali na stacji paliwo, po czym nie płacąc, odjeżdżali. Teraz 21 i 22-latek za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W czwartek (28 grudnia) wieczorem dyżurny suwalskiej policji otrzymał informację o kradzieży paliwa ze stacji benzynowej. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Tam ustalili, że kierujący fordem fokusem dwukrotnie zatankował paliwo i nie płacąc za nie odjechał.

Za pośrednictwem dyżurnego do wszystkich patroli przekazano komunikat o poszukiwanym kierowcy. Już po kilkunastu minutach suwalscy dzielnicowi w miejscowości Krzywe zatrzymali wskazany pojazd. W środku znajdowało się dwóch młodych mężczyzn oraz pojemniki z paliwem.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili, że wartość skradzionego paliwa to prawie 900 złotych.

Następnego dnia 21 i 22-latek usłyszeli zarzut kradzieży, do której się przyznali. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.