Blisko 60 gramów narkotyków ujawnili w jednej z piwnic na terenie miasta suwalscy policjanci. 17-latek podejrzany o posiadanie znacznych ilości środków odurzających trafił do policyjnego aresztu. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

We wtorkową noc policjanci udali się do jednego z bloków na Osiedlu I w Suwałkach. Ze zgłoszenia wynikało, że w piwnicy głośno zachowuje się młodzież.

Policjanci dotarli do hałasujących. W pomieszczeniu zajmowanym przez 17-latka mundurowi ujawnili dwie wagi oraz dużą ilość torebek foliowych z zapięciem strunowym. Przedmioty te wzbudziły u policjantów podejrzenia, które chwilę później się potwierdziły. W kieszeni spodni, u jednego z nastolatków, ujawnili oni bowiem foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Okazało się, że jest to prawdopodobnie porcja amfetaminy.

W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli również pojemnik z białym proszkiem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to również amfetamina. Mundurowi zabezpieczyli łącznie blisko 60 gramów tego narkotyku.

17-letni suwalczanin trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.