Suwalski policjant, w czasie wolnym od służby zauważył mężczyznę, który uderzył pracownicę sklepu i uciekł z łupem. Funkcjonariusz zatrzymał 36-latka i przytrzymał go do przyjazdu patrolu. Podejrzany usłyszał już zarzut rozboju. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Wczoraj przed południem, w jednym ze sklepów spożywczych na Osiedlu Północ w Suwałkach jeden z klientów uderzył w ramię pracownicę sklepu a nastęnie odepchnął. W momencie kiedy kobieta straciła równowagę, wyrwał jej karton papierosów i zaczął uciekać.

Na szczęście świadkiem tego zajścia był policjant, który w czasie wolnym od służby robił akurat zakupy. Funkcjonariusz, widząc zaistniałą sytuację, natychmiast zareagował. Dogonił uciekającego agresora, a gdy ten zaczął się wyrywać i szarpać, obezwładnił go i przytrzymał go do przyjazdu patrolu. Zatrzymany 36-latek został przekazany w ręce mundurowych.

Dzisiaj suwalczanin usłyszał już zarzut dokonania rozboju. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd. Za rozbój grozi karą do 12 lat pozbawienia wolności.

napad sklep suwalki