25-letniego kierowcę, który jechał ulicą Raczkowską 110km/h, zatrzymali policjanci z suwalskiej drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz ukarali mandatem i dziesięcioma punktami karnymi.

- Dzięki zgłoszeniom mieszkańców w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjantom z suwalskiej drogówki udało się w ciągu dwóch dni wyeliminować z ruchu drogowego trzech piratów drogowych, którzy na terenie powiatu suwalskiego przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

W czwartek (15 lutego) podczas kontroli na ulicy Raczkowskiej w Suwałkach zatrzymano kierującego oplem. 25-letni mężczyzna jechał z prędkością 110 km/h, gdzie ograniczenie prędkości w tym miejscu wynosi do 50 km/h.

Dzień wcześniej, 22-letni kierujący osobowym mercedesem stracił prawo jazdy w trakcie kontroli drogowej w Prudziszkach, gdzie jechał z prędkością 112 km/h. Natomiast w Słobódce funkcjonariusze zatrzymali 38-latkę, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o 55 km/h.

- Wszystkim trzem kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi i dziesięcioma punktami karnymi - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko.