Aż do dziesięciu kolizji drogowych doszło wczoraj na terenie Suwałk. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było niezachowanie bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

- Suwalscy policjanci odnotowali wczoraj jedenaście zdarzeń drogowych z czego dziesięć wydarzyło się w Suwałkach - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Wczoraj (3 kwietnia) około godziny 11:00 dyżurny suwalskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Suwałkach przy ulicy Dwernickiego. Przybyli na miejsce policjanci z suwalskiej drogówki wstępnie ustalili, że kierujący oplem taksówkarz zatrzymał pojazd, aby wysiedli z niego pasażerowie. W pewnym momencie pasażer siedzący z tyłu pojazdu otworzył drzwi, którymi uderzył w omijającego taksówkę renault.

Z kolei około godziny 16:00 w Suwałkach na Rondzie Suwalskiej Brygady Kawalerii kierujący hyundaiem zajechał drogę ciężarowemu renault, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Tylko wczoraj aż w trzech przypadkach przyczyną zdarzeń drogowych było niezachowanie bezpiecznego odstępu między pojazdami. Do jednej z tych kolizji doszło kilka minut po godzinie 22:00 na skrzyżowaniu ulic Utrata i Staniszewskiego. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący fordem mondeo, jadąc ulicą Utrata w kierunku południowym nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go opla zafira i kiedy kierujący tym pojazdem zahamował, uderzył w jego tył.

- Mimo wielu zdarzeń drogowych na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Wszyscy ustaleni uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi, a sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi - dodała asp. szt. Eliza Sawko.