Spostrzegawczość suwalskiego policjanta będącego w czasie wolnym od służby, pozwoliła na zatrzymanie poszukiwanego listem gończym przez sąd 27-latka. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzna ma do odbycia karę jednego roku pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 18:00 suwalski policjant zauważył na ulicy Bulwarowej mężczyznę znanego mu z policyjnych kartotek. Funkcjonariusz skojarzył, że 27-latek poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Suwałkach do odbycia kary pozbawienia wolności. Bezzwłocznie powiadomił o tym fakcie dyżurnego suwalskiej komendy, a sam cały czas obserwował poszukiwanego.

W pewnym momencie mężczyzna nerwowo zmienił kierunek marszu, ale policjant cały czas na bieżąco informował o sytuacji dyżurnego. Po chwili, wspólnie z funkcjonariuszami wysłanymi przez dyżurnego, na ulicy Kościuszki zatrzymał mieszkańca Suwałk ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości.

27-latek trafił do policyjnego aresztu. Poszukiwany przez sąd suwalczanin ma do odbycia karę jednego roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.