Weszli za mężczyzną do klatki schodowej, a następnie pobili, przewrócili na ziemię, zabrali portfel z dokumentami i pieniędzmi, po czym uciekli. 24 i 28-letek zostali zatrzymani przez policję. Jak się okazało, mężczyźni wcześniej ukradli elektronarzędzia znajdujące się w jednym z samochodów.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę kwietnia w centrum Suwałk. Dwóch napastników weszło do klatki schodowej za nietrzeźwym mężczyzną, którego następnie pobili, przewrócili na ziemię zabierając portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. O całym zajściu pobity suwalczanin powiadomił policjantów następnego dnia.

Suwalscy kryminalni rozpoznali sprawców rozboju i jak się również okazało podejrzanych o kradzież z włamaniem. Mundurowi, w minioną środę, zatrzymali dwóch suwalczan w wieku 24 i 28 lat. Policjanci ustalili, że napastnicy tuż przed pobiciem mężczyzny, włamali się do zaparkowanego samochodu skąd zabrali elektronarzędzia. Mundurowi odzyskali skradzione wiertarki i wkrętarki warte około 3 tysięcy złotych.

W piątek obaj mężczyźni decyzją sądu trafili do aresztu, gdzie spędzą najbliższe 3 miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.