Policjanci z Sejn zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przywiązali w lesie do drzewa 32-letniego mężczyznę. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (9 maja) przed północą, mężczyzna powiadomił dyżurnego sejneńskiej policji o tym, że został przywiązany do drzewa. 32-latek nie był w stanie wskazać miejsca, w którym się znajdował. Dzięki niezwłocznie podjętej interwencji funkcjonariusze sejneńskiej jednostki ustalili miejsce, w którym przebywał pokrzywdzony.

Gdy jechali pomóc zgłaszającemu, zauważyli samochód, którego kierowca na ich widok próbował uciekać. Policjanci natychmiast zatrzymali samochód, w którym podróżowało trzech mężczyzn. Jak ustalili mundurowi, mieli oni związek z pozbawieniem wolności. W samochodzie, policjanci znaleźli taśmę, którą podejrzani przywiązali 32-letniego mężczyznę do drzewa.

Dwóch podejrzanych 39 i 18-letni mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Trzeci z nich 16-latek został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Już następnego dnia, podejrzani usłyszeli zarzut pozbawienia wolności, do którego się przyznali. Nie byli oni w stanie jednoznacznie wskazać przyczyny swojego postępowania.

Dalszym losem dwóch podejrzanych zajmie się sąd. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. O losach najmłodszego z zatrzymanych zadecyduje Sąd Rodzinny.