Aktywiści z Komitetu Obrony Demokracji przeprowadzili w Suwałkach kolejną manifestację. Odbyła się ona na Placu im. Marii Konopnickiej po zakończonej trzeciej rozprawie dotyczącej zakłócenia wystawy o generale Andersie.

Zebrani aktywiści KOD dziś (17 maja) po południu ustawili się na Placu im. Marii Konopnickiej z wykonanym z kartonów napisem "Konstytucja". Manifestacja odbyła się po zakończonej trzeciej rozprawie dotyczącej zakłócenia wystawy o generale Andersie. Wyrok w tej sprawie Sąd Rejonowy w Suwałkach wyda 24 maja.

- Dzisiaj Konstytucja jest łamana, a do tego wymyśla się jakieś pomysły, że tą łamiemy, ale nam się już to znudziło, więc zróbmy nową, by tą też można było łamać - powiedział po manifestacji Mateusz Kijowski, były przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji.

- Nikt nie może mieć pretensji do rządu, że wprowadza swoje projekty i że spełnia obietnice wyborcze, ale wszystko to można robić wyłącznie z szacunkiem dla prawa - powiedział Mateusz Kijowski.

- Dzisiaj sądy uważam, że nie są upolitycznione. Sędziowie bardzo mocno się bronią przed upolitycznieniem. Trudno więc powiedzieć, że sądy są teraz upolitycznione - dodał Mateusz Kijowski.

manifestacja kod suwalki 2