Na dwa miesiące więzienia trafił Eugeniusz G., który pod koniec maja chciał wyłudzić pieniądze od mieszkańców Suwałk. Obecnie policja pod nadzorem prokuratury prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Nie wykluczone, że zarzuty zostaną postawione kolejnym osobom.

23 maja Eugeniusz G. wraz z dotąd nieustalonymi osobami dzwonili do mieszkańców Suwałk, podając się najpierw za osobę bliską i informowali o rzekomych wypadkach drogowych i zdarzeniach losowych z ich udziałem, prosząc o przekazanie środków pieniężnych umożliwiających zapłacenie kaucji.

Następnie Eugeniusz G. dzwonił do tych osób, podając się za policjanta, który potwierdzał udział bliskiego w opisanym wcześniej zdarzeniu i konieczność dokonania za niego płatności.

W ten sposób mężczyzna chciał wyłudzić od 30 do 50 tysięcy złotych.

W sumie Eugeniusz G. dzwonił do siedmiu osób. Na szczęście żadna z nich nie dała się oszukać. Policja tego samego dnia zorganizowała kontrolowane przekazanie pieniędzy i zatrzymała mężczyznę.

Decyzją sądu Eugeniusz G. został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi suwalska policja pod nadzorem prokuratury.