Półtora kilograma marihuany oraz trzydzieści krzaków konopi ujawnili policjanci na dwóch posesjach w powiecie suwalskim i augustowskim. W związku z tym procederem mundurowi zatrzymali 29 i 31-latka, którzy usłyszeli już zarzuty. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego suszu i roślin to blisko 120 tysięcy złotych.

W miniony piątek (22 czerwca) policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, weszli na teren dwóch posesji w powiecie augustowskim i suwalskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mieszkający tam mężczyźni mogą trudnić się nielegalną uprawą konopi. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne.

Podczas przeszukania posesji w powiecie suwalskim, policjanci znaleźli rosnące w namiocie ogrodniczym oraz w specjalnym namiocie uprawowym na poddaszu domu krzaki konopi i znajdujący się w domu susz roślinny. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 21 krzaków konopi, z których można byłoby uzyskać ponad 460 gramów środka odurzającego o wartości ponad 23 tysięcy złotych oraz blisko 640 gramów suszu roślinnego, którego szacunkowa wartość na czarnym rynku wynosi około 32 tysiące złotych. W obydwu przypadkach wstępne badania narkotesterem wykazały, że zarówno zabezpieczone krzaki, jak i susz są środkiem odurzającym w postaci marihuany.

Natomiast podczas przeszukania posesji w powiecie augustowskim, policjanci również znaleźli rosnące w namiocie ogrodniczym krzaki konopi. Dalsze czynności doprowadziły funkcjonariuszy na poddasze domu, gdzie odkryli specjalny namiot z uprawą tej rośliny oraz susz roślinny. Kryminalni zabezpieczyli łącznie 9 krzaków konopi, z których można byłoby uzyskać blisko 200 porcji środka odurzającego o szacunkowej wartości około 10 tysięcy złotych oraz ponad kilogram suszu roślinnego o czarnorynkowej wartości blisko 54 tysięcy złotych.

Na miejscu czynności policjanci zatrzymali 29 i 31-latka, którzy trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.