Prawie 400 tysięcy złotych przeznaczył suwalski Zarząd Drógi i Zieleni na zakup i montaż nowych elementów świątecznej dekoracji miasta. Nowe oświetlenie pojawi się w Parku Konstytucji 3-go Maja, na Placu Konopnickiej, ulicy Chłodnej oraz na Urzędzie Miasta.

W Parku Konstytucji 3-go Maja pojawią się ogromne ledowe niedźwiedzie polarne. Jeden z nich - 4-metrowy stojący na tylnych łapach - zostanie wykonany z około 1300 lampek LED. Drugi natomiast wykonany będzie z około 650 lampek. Aby dekoracje były atrakcyjne również w ciągu dnia figury pokryte będą białą matą dekoracyjną PCV. Obok figur niedźwiedzi ustawione zostaną dwie góry lodowe również wykonane z ledowych lampek.

Na Placu Konopnickiej pojawią się natomiast dekoracje 3D w formie bombki - jedna 3-metrowa z 3100 diodami, a druga 4-metrowa z 5400 diodami, dwie dekoracje w formie prezentów, a także piętnaście 30-centymetrowych kul świetlnych.

Nowego świątecznego oświetlenia doczeka się również ulica Chłodna. Tam dekoracja pojawi się na dziesięciu latarniach.

To jednak nie wszystkie dekoracje. Prawie 30 tysięcy ledowych lampek rozbłyśnie na suwalskim ratuszu. Świąteczne oświetlenie zostanie zamontowane wzdłuż całego budynku oraz na wieży i wejściu do ratusza. 10 tysięcy lampek pojawi się również na pięciu drzewach przed Urzędem Miejskim.

Nowa świąteczna dekoracja kosztowała 389 tysięcy złotych i ma zostać wykonana do 4 grudnia.

ozdoby swiateczne suwalki 1

ozdoby swiateczne suwalki 1

ozdoby swiateczne suwalki 1

ozdoby swiateczne suwalki 1

ozdoby swiateczne suwalki 1

foto: ZDiZ Suwałki