21-latka, który ukradł telewizor z jednego z suwalskich sklepów AGD i RTV oraz posiadał przy sobie marihuanę, zatrzymali suwalscy policjanci. Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

W minioną sobotę (17 listopada) tuż przed godziną 21:00 dyżurny suwalskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w klatce schodowej jednego z bloków, w centrum miasta, przebywa bez celu jakiś mężczyzna i ma przy sobie duży karton. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego. Policjanci zastali tam 21-latka, który na widok mundurowych zaczął zachowywać się nerwowo.

Okazało się, że posiadał przy sobie torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że jest to marihuana. Ponadto przy mężczyźnie stał zapakowany w fabryczny karton telewizor. Kryminalni ustalili, że został on skradziony tego samego dnia w jednym z suwalskich sklepów RTV.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Suwałkach zastosował wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.