Dwukrotnie interweniowali dziś suwalscy strażacy na Osiedlu Północ. W obu przypadkach powodem był ulatniający się gaz.
Dziś (10 stycznia) około godziny 19:20 strażacy zostali poinformowani od jednego z mieszkańców o woni gazu na klatce schodowej w bloku przy ulicy Andersa 5A. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe oraz policja. Okazało się, że gaz wydobywał się z nieszczelnej kuchenki gazowej w jednym z mieszkań.
Trzy godziny wcześniej suwalscy strażacy otrzymali podobne zgłoszenie do bloku przy ulicy Kowalskiego 24. Tam również ulatniał się gaz.
Na szczęście dzięki szybkiej reakcji mieszkańców oraz służb w obu przypadkach udało się uniknąć tragedii i nikt nie wymagał udzielenia pomocy.
{youtube}TP74_1JlnFI{/youtube}