Ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego. Nielegalny towar znajdował się w pomieszczeniach zajmowanych przez 57-latka. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że w pomieszczeniach zajmowanych przez 57-latka, na terenie Suwałk mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe.

- Informacje mundurowych potwierdziły się. Wczoraj (29 stycznia) tuż przed godziną 14:00 funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 1200 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które znajdowały się w pomieszczeniu zajmowanych przez mężczyznę - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

- Z ustaleń policjantów wynika, że wprowadzenie na rynek zabezpieczonych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 29 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków - dodała asp. szt. Eliza Sawko.

Teraz dalszym losem właściciela kontrabandy zajmie się sąd.