Dachowaniem zakończyła się jazda 31-letniego mieszkańca gminy Przerośl. Mężczyzna w miejscowości Prudziszki wyprzedzał w niedozwolonym miejscu i stracił panowanie nad pojazdem. Okazało się, że kierowca ma 1,7 promila oraz orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w sobotę (9 lutego) około godziny 15:20 w miejscowości Prudziszki w gminie Jeleniewo. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący volkswagenem jechał od strony Jeleniewa w kierunku Suwałk i wjeżdżając do miejscowości Prudziszki, na łuku drogi w lewo, wykonując manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu, nie zastosował się do znaku poziomego linia jednostronnie przekraczalna, czym zmusił nadjeżdżającego z przeciwka Audi do gwałtownego hamowania i zjazdu na prawe pobocze. Z kolei kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, uderzył w przydrożny znak, a następnie w skarpę, po czym doszło do dachowania pojazdu.

31-letni kierujący trafił do szpitala. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna ponownie odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

foto: OSP w Jeleniewie