Nielegalne wysypisko śmieci znaleziono na terenie Suwałk. Sprawą zajął się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Wczoraj (20 lutego) do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia odcinka ulicy Stanisława Staniszewskiego. W efekcie oględzin miejsca i okolicy strażnicy trafili na ogromne nielegalne wysypisko śmieci.

- Patrol, który udał się na ulicę Staniszewskiego potwierdził nieznaczne zanieczyszczenie ulicy, które mogłoby pochodzić z drogi gruntowej prowadzącej w kierunku wschodnim. Ślady i koleiny pozostawione na drodze gruntowej wskazywały na ruchu ciężkiego sprzętu – relacjonuje Grzegorz Kosiński, Komendant Straży Miejskiej

- Stan drogi gruntowej uniemożliwił dalsze rozpoznanie sprawy przy użyciu samochodu, dlatego też w czwartek użyliśmy drona, który zarejestrował w tym rejonie miejsce, na które wywożony jest gruz. Były tam też ustawione kontenery na nieczystości – dodał Kosiński.

Strażnicy miejscy wspólnie z pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach dotarli na zlokalizowane miejsce. Okazało się, że w rejonie naturalnego cieku wodnego wywożone są odpady pochodzące z rozbiórek. Z uwagi na rozmiar wysypiska na miejsce wezwano pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Delegatura w Suwałkach, którzy przejęli dalsze prowadzenie sprawy.

Nielegalne wysypisko Suwałk

Nielegalne wysypisko Suwałk

Nielegalne wysypisko Suwałk