Zmarła 7-letnia dziewczynka poszkodowana w pożarze we wsi Jemieliste w gminie Filipów. To już trzecia śmiertelna ofiara tego tragicznego zdarzenia. We wtorek zmarła jej 35-letnia matka, a w poniedziałek 3-letni brat.

Przypominamy, że do pożaru doszło w nocy 1 marca około godziny 2:00 w domu we wsi Jemieliste. Poszkodowane zostało pięć osób - małżeństwo oraz ich 7-letnia córka i 3-letni bliźniacy. Oprócz nich w domu przebywali 12 i 13-letni synowie poszkodowanego małżeństwa oraz dziadek. Oni w chwili pożaru przebywali w innych pokojach i ratowali rodzeństwo i rodziców z pożaru.

Poparzone pięć osób trafiło w ciężkim stanie do szpitala. Niestety w poniedziałek (4 marca) w wyniku poparzeń zmarł jeden z 3-letnich chłopców, we wtorek (5 marca) zmarła 35-latka matka, a dziś (6 marca) jej 7-letnia córka.

Poszkodowanej rodzinie można pomóc finansowo, wpłacając pieniądze na stronie zrzutka.pl (tutaj).

O pomoc pogorzelcom prosi również wójt gminy Filipów. - Rodzina została objęta doraźnym wsparciem, jednakże nie jest to wystarczające. Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć poszkodowanych, prosimy o dokonanie wpłaty na oficjalne konto o numerze: 56 1140 2004 0000 3002 6828 9133. Tytułem wpłaty: „Darowizna dla rodziny Truszkowskich” - poinformował Tomasz Rogowski, wójt gminy Filipów.