49-letniego cudzoziemca podejrzanego o kradzieże w jednym ze sklepów na Osiedlu Północ zatrzymali suwalscy policjanci. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę niemal 1.000 złotych.

Suwalscy policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży, do których doszło w jednym ze sklepów na Osiedlu Północ w Suwałkach. Łupem zatrzymanego były głównie artykuły spożywcze, ale też gatunkowe alkohole i drobne artykuły przemysłowe. Proceder trwał przez ostatnie dwa miesiące. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę niemal 1.000 złotych.

Policjanci zajmujący się sprawą gromadzili dowody i zabezpieczyli monitoring. Analizowany przez nich materiał doprowadził do 49-letniego cudzoziemca, przebywającego w naszym mieście.

Funkcjonariusze wkroczyli do mieszkania wynajmowanego przez mężczyznę we wtorek wieczorem. 49-latek był bardzo zaskoczony, ale nie protestował. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.